Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2013, sygn. IPPP3/443-910/13-2/LK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-910/13-2/LK

określenie stałego miejsca prowadzenia działalności

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 8 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30.09.2013 r. (data wpływu 01.10.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01.10.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stałego miejsca prowadzenia działalności.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka kapitałowa prawa niemieckiego J. GmbH (dalej Spółka lub Wnioskodawca), Niemcy, będąca czynnym podatnikiem polskiego podatku o towarów i usług (dalej VAT) realizuje w Polsce projekt budowlany na rzecz zleceniodawcy będącego spółką kapitałową prawa niemieckiego. Zleceniodawca ten jest zarejestrowany na cele polskiego VAT jako czynny podatnik VAT.

W ramach realizacji wspomnianego projektu Spółka wykonuje prace związane z budową w Polsce drogi ekspresowej. Prace budowlane wykonywane przez Spółkę polegają na:

  • wykonaniu sekcji rozdzielających w betonie,
  • wykonaniu nacięć po utwardzeniu się betonu,
  • poszerzeniu fug w jezdni,
  • zamknięciu fug w jezdni,
  • przygotowaniu powierzchni z kruszywa betonowego, tj. spryskanie powierzchni betonowej odpowiednio przygotowaną mieszanką, szczotkowanie betonowej powierzchni, ew. dalsze prace.

Opisane prace wykonywane są na odcinku pomiędzy 140 km a 183 km wspomnianej trasy ekspresowej.

Pierwsze - próbne prace związane z projektem zostały przeprowadzone w lipcu 2013 r. i trwały przez tydzień. Dalsze prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się planowo w 37. tygodniu 2013 r., a zakończyć się mają w październiku 2014 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00