Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2013, sygn. IPPP2/443-1053/13-2/BH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-1053/13-2/BH

Z okoliczności sprawy wynika, że celem pobrania krwi pępowinowej nie jest leczenie konkretnej osoby czy przeprowadzenie badań profilaktycznych tej osoby w celu uniknięcia przez nią choroby a zatem usługa świadczona przez Wnioskodawcę, opisana we wniosku, nie może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 18 ustawy o VAT i w związku z tym winna zostać opodatkowana stawką podatku w wysokości 23%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23.09.2013 r. (data wpływu 30.09.2013 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych przez Szpital usług - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30.09.2013 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku VAT dla świadczonych przez Szpital usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Szpital wykonuje usługę pobierania krwi pępowinowej od pacjentek. Pobrany materiał przekazywany jest następnie do firmy, z którą Szpital ma w tym celu zawartą odrębną umowę i która zajmuje się preparatyką, diagnostyką i przechowywaniem otrzymanej krwi pępowinowej.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

Czy na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (ustawa o VAT) Szpitalowi z tytułu świadczenia usług wstępnych polegających na pobieraniu krwi pępowinowej, która w razie ewentualnego późniejszego zachorowania dawcy lub innej osoby zgodnej z dawcą genetycznie będzie mogła zostać wykorzystana w celu leczenia autologicznego lub allogenicznego przysługuje zwolnienie z podatku od towarów i usług(dalej podatek VAT)...

Zdaniem Wnioskodawcy:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00