Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2013, sygn. IPPP1/443-591/13-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-591/13-2/MPe

w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT w pełnej wysokości z tytułu zakupu pojazdu specjalnego bankowozu typu C

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony, przedstawione we wniosku z dnia 12.06.2013r. (data wpływu 20.06.2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT w pełnej wysokości z tytułu zakupu pojazdu specjalnego bankowozu typu C - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.06.2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT w pełnej wysokości z tytułu zakupu pojazdu specjalnego bankowozu typu C.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług i prowadzi działalność gospodarczą pod firmą Danuta W. Głównym przedmiotem działalności ZPOW jest przetwórstwo i konserwowanie warzyw i owoców. Z uwagi na rozmiar i charakter prowadzonej działalności firma prowadzi szereg działalności pośrednio lub bezpośrednio związanych z przetwórstwem warzyw, jak na przykład: suszarnie, magazyny, flota samochodowa wykorzystywana generalnie na potrzeby własne, a także współpracuje z innymi kontrahentami, rolnikami. W sezonie zatrudnianych jest na umowę zlecenie szereg osób: do prac przy przetwórstwie, z którymi Wnioskodawca rozlicza się gotówkowo. Gotówkowo wypłacanych jest około 20% wynagrodzeń z tytułu umów o pracę (Wnioskodawca zatrudnia około 1000 pracowników). Gotówką zabezpieczane są również służbowe wyjazdy zagraniczne kierowców firmy dostarczających produkty D. do krajów Unii Europejskiej i doraźne zakupy.

Z uwagi na konieczność częstego przewożenia znacznej ilości gotówki z banku do siedziby firmy oraz do zakładów, Wnioskodawca podjął decyzję o dokonaniu zakupu samochodu specjalnego bankowozu. W grudniu 2011r. Wnioskodawca dokonał wpłaty zaliczki na samochód specjalny bankowóz marki Mercedes Benz CLS i Wnioskodawca w całości odliczył w tym miesiącu podatek naliczony. Następnie w lutym 2012r. Wnioskodawca dokonał zapłaty pozostałej części należności i w marcu 2012r. odliczył w całości podatek naliczony od tej kwoty. Bankowóz został ujęty w ewidencji środków trwałych firmy. Wnioskodawca posiada Certyfikat zgodności z wymogami rozporządzenia MSWiA z dnia 7 września 2010r. dla bankowozu typu C wydany przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji ważny od 24-02-2012r. do 23-02-2015r. dla ww. bankowozu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00