Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13.06.2013, sygn. IPPP1/443-406/13-2/MPe, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-406/13-2/MPe

odliczenie projekt

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012r. poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Szkoły, przedstawione we wniosku z dnia 26.04.2013 r. (data wpływu 30.04.2013r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30.04.2013 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Od września 2012 roku Wnioskodawca (S.) realizuje projekt unijny w ramach POKL 2007 2013. W projekcie Wnioskodawca jest Partnerem, a X. - Liderem projektu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten jest wykonywany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IV. (Szkolnictwo wyższe i nauka), Działania 4.1. (Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy), Poddziałania 4.1.1. (Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni).

Celem głównym projektu jest rozwój potencjału obu uczelni poprzez wdrożenie 4 modeli zarządzania jakością i wzrost kompetencji osób z kadry kierowniczej uczelni. Realizacja projektu oznacza dla Wnioskodawcy wdrożenie programów rozwojowych, które rozwiną jego potencjał na rynku usług edukacyjnych w kraju, zniwelują dotychczasowe problemy oraz pomogą sprostać wyzwaniom szkoły wyższej i potrzebom personelu i studentów chcących wyższych standardów pracy i nauki. Wprowadzone, poprzez realizację projektu, zmiany zwiększą jakość kształcenia studentów, co sprawi, że będą oni lepiej przygotowani do pracy zawodowej. Projekt ma się również przyczynić do wdrożenia strategii rozwoju Wnioskodawcy. Strategia ta zakłada wdrożenie zmian w sferze zarządzania jakością, kształcenia, finansów, kadr, majątku oraz rozwój kadr kierowniczych celem poprawy sprawności zarządzania szkołami i zwiększenia atrakcyjności Wnioskodawcy na tle innych uczelni w Polsce.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00