Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21.03.2013, sygn. IPPP1/443-61/13-2/ISZ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-61/13-2/ISZ

w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT z tytułu zakupu paliwa do pojazdu specjalnego bankowozu

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 18.01.2013r. (data wpływu 21.01.2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT z tytułu zakupu paliwa do pojazdu specjalnego bankowozu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 21.01.2013r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia podatku VAT z tytułu zakupu paliwa do pojazdu specjalnego bankowozu.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jako czynny podatnik podatku od towarów i usług prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Polski w zakresie projektowania, budowania i obsługi inwestycyjnej obiektów sportowych.

Spółka zamierza przerobić jeden ze swoich samochodów osobowych na bankowóz, który między innymi służyłby do przewożenia gotówki pobranej z banku na wynagrodzenia dla dostawców za wykonane usługi oraz do przewożenia ważnych dokumentów (umów, weksli, poręczeń).

Przedmiotowy samochód po przerobieniu będzie spełniał wymagania określone w art. 3 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 15 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym (Dz. U. Nr 247, poz. 1552 ze zm.).

Z wyciągu ze świadectwa homologacji lub z odpisu decyzji zwalniającej z obowiązku uzyskania świadectwa homologacji wynikać będzie, iż przerobiony samochód jest pojazdem specjalnym (bankowozem) w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym.

W związku z powyższym zadano następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00