Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2013, sygn. IPTPB1/415-627/13-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPB1/415-627/13-2/AG

Czy zwrócony pacjentowi wydatek stanowi dla Wnioskodawczyni koszt uzyskania przychodu na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, reprezentowanej przez pełnomocnika, przedstawione we wniosku z dnia 27 września 2013 r. (data wpływu 30 września 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty ustalonej w ugodzie jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2013 r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty ustalonej w ugodzie.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawczyni jest lekarzem chirurgiem o specjalizacji w zakresie m.in. chirurgii plastycznej i prowadzi działalność gospodarczą jako przedsiębiorca indywidualny na podstawie wpisu do CEIDG, posiadając wszystkie niezbędne uprawnienia zawodowe związane z działalnością tego rodzaju. Świadczy usługi polegające na udzielaniu konsultacji lekarskich i wykonywaniu zabiegów chirurgii estetycznej u pacjentów, którzy się w tym celu do Niej zgłaszają. Powodzenie gospodarcze tego rodzaju działalności opiera się w znacznym stopniu na renomie lekarza i pozytywnych opiniach kojarzonych z jego nazwiskiem. Pacjenci wybierają Wnioskodawczynię jako swojego lekarza, kierując się w dużej mierze rekomendacjami od Jej byłych pacjentów oraz pozytywnymi komentarzami na temat umiejętności lekarki na forach internetowych. Zachowanie renomy ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia stałej liczby pacjentów i ilości wykonywanych zabiegów, będących podstawowym źródłem dochodu Wnioskodawczyni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00