Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.10.2013, sygn. IPTPP4/443-549/13-4/BM, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP4/443-549/13-4/BM

Prawo do odliczenia całości podatku naliczonego z tytułu zakupu bankowozu oraz paliwa do tego samochodu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 2 i § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 18 lipca 2013 r. (data wpływu 29 lipca 2013 r.), uzupełnionym pismem z dnia 15 października 2013 r. (data wpływy 21 października 2013 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu rat dotyczących leasingu bankowozu i zakupu paliwa do tego samochodu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu rat dotyczących leasingu bankowozu i zakupu paliwa do tego samochodu oraz braku obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 15 października 2013 r. (data wpływy 21 października 2013 r.) w zakresie doprecyzowania zdarzenia przyszłego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jawna, będąca czynnym podatnikiem VAT ma zamiar zawrzeć umowę leasingu operacyjnego, którego przedmiotem będzie bankowóz typu C.

Samochód będzie wykorzystywany w działalności opodatkowanej do transportu wartości pieniężnych oraz dokumentów pomiędzy oddziałami firmy położonymi w odległości kilkudziesięciu kilometrów od siebie i bankami.

Spółka nie prowadzi działalności usługowej w zakresie transportu wartości pieniężnych, a głównym przedmiotem jej działania jest sprzedaż maszyn i urządzeń rolniczych, w tym dla rolników ryczałtowych, którzy nie mają obowiązku regulowania swoich zobowiązań za pośrednictwem rachunku bankowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00