Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2013, sygn. ILPP2/443-721/13-2/AD, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-721/13-2/AD

Czy Stowarzyszenie ma możliwość odzyskania podatku VAT zapłaconego w związku z realizacją zadania pn. Ścieżki rowerowe okiem kamery ()?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z 22 lipca 2013 r. (data wpływu 29 lipca 2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku związanego z realizacją zadania pn. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 lipca 2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości odzyskania podatku związanego z realizacją zadania pn. Ś..

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Stowarzyszenie S. w ciągu ostatnich kilku lat znacznie poszerzyło swoją działalność.

Obecnie podejmuje różne formy aktywności społecznej i skutecznie prowadzi działania w zakresie edukacji nieformalnej. Głównym założeniem projektu jest promocja gm. D. poprzez organizację cyklu warsztatów filmowych. Warsztaty będą prowadzone na dwóch wybranych trasach rowerowych przechodzących przez teren gm. D. Na każdej trasie zostanie wybranych 6 najciekawszych obiektów kulturalno-historyczno-przyrodniczych (np. kościoły, zamki, pomniki przyrody, krajobrazy). Podczas warsztatów przeprowadzone zostanie szkolenie z obsługi sprzętu (kamery, statywy, obiektywy, przesłony), wybrane zostaną obiekty do filmowania oraz uczestnicy nagrywali będą materiał bazowy. Wspólnie z uczestnikami zostanie opracowany scenariusz gotowych filmów. Zgromadzony materiał filmowy zostanie zmontowany po zakończeniu warsztatów w ramach wkładu własnego oraz zostanie pokazany na konferencji podsumowującej.

W celu skutecznej realizacji całego projektu informacje o warsztatach umieszczone będą w internecie (strona S., Urzędu Gminy D.). W pierwszej kolejności zostaną opracowane plakaty reklamujące warsztaty oraz rozwieszone na terenie gm. D.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00