Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2012, sygn. IPPB3/423-737/12-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/423-737/12-2/AG

związku z dokonaną analizą prawną, należy przyjąć że przychody z realizacji instrumentu finansowego A (dodatni wynik z transakcji) powstaną w dacie faktycznego otrzymania przez Spółkę płatności z tego tytułu, czyli w dniu zapłaty (w gotówce lub przez potrącenie), stosownie do art. 12 ust. 3e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 21.09.2012r. (data wpływu 24.09.2012r.) w sprawie o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie skutków podatkowych transakcji na instrumentach finansowych, w zakresie:

  • pytania numer 1 jest nieprawidłowe;
  • pytań numer od 2 do 3 jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24.09.2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie skutków podatkowych transakcji na instrumentach finansowych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka S.A. (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) zamierza zawrzeć złożony instrument finansowy, który będzie się składał z dwóch walutowych transakcji terminowych o przeciwstawnych wartościach. Transakcje te będą oparte o tzw. Non-Delivery Forward, tj. transakcję forward bez dostawy, gdzie rozliczenia następuje w sposób nierzeczywisty (tj. wyłącznie poprzez rozliczenie pieniężne bez fizycznej dostawy).

Przykładowo taki złożony instrument może się składać z następujących instrumentów, o różnych terminach zapadalności, tj. daty realizacji transakcji:

Transakcja A - Forward nierzeczywisty na zakup określonej ilości waluty po cenie 1 EUR za 1 zł, zapadalny w grudniu 2012 (dalej: instrument finansowy A).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00