Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2012, sygn. IPPP3/443-553/12-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/443-553/12-2/KC

W zakresie zastosowania art. 100 ust. 1 pkt 4 ustawy do świadczonych usług oraz uznania oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę VAT dla przedmiotowych usług.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 poz. 749) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 17.05.2012 r. (data wpływu 23.05.2012 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • zastosowania art. 100 ust. 1 pkt 4 ustawy do świadczonych usług oraz wykazania ich w deklaracji podatkowej jest prawidłowe
  • uznania oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę VAT dla przedmiotowych usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23.05.2012 r. wpłynął ww. wniosek Spółki o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania art. 100 ust. 1 pkt 4 ustawy do świadczonych usług oraz uznania oświadczenia kontrahenta za wystarczający dokument potwierdzający stawkę VAT dla przedmiotowych usług.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

P w ramach prowadzonej działalności gospodarczej świadczy m.in. usługi P. i usługi pośrednictwa finansowego na rzecz zagranicznych kontrahentów, będących podatnikami w rozumieniu art. 28a ustawy o VAT, nieposiadającymi w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności. W niektórych przypadkach P. ma pewność, że przedmiotowe usługi są zwolnione z podatku od wartości dodanej w kraju nabywcy np. gdy P. świadczy usługi P. na rzecz publicznych operatorów pocztowych. W innych przypadkach takiej pewności już nie ma choćby w sytuacji, gdy te same usługi P. czy też usługi pośrednictwa finansowego świadczone są na rzecz prywatnych operatorów pocztowych oraz prywatnych firm i banków - wtedy prawdopodobnie podlegają opodatkowaniu podatkiem od wartości dodanej w kraju nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00