Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.10.2012, sygn. IBPP4/443-297/12/PH, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-297/12/PH

Nie może natomiast zostać objęta zwolnieniem ta część zużytej przez Wnioskodawcę energii elektrycznej, która w istocie zostaje zużyta w procesach produkcji biogazu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012r. poz. 749) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 15 czerwca 2012r. (data wpływu do Urzędu Celnego dnia 22 czerwca 2012r., przesłany przez Naczelnika Urzędu Celnego przy piśmie z dnia 6 lipca 2012r. , data wpływu do tut. organu dnia 11 lipca 2012r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lipca 2012r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia od akcyzy energii elektrycznej.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca wybudował Agrobiogazownię w ramach dywersyfikacji produkcji rolniczej, głównie zwierzęcej, która służy do równoczesnego prowadzenia całego wachlarza badań naukowych, w tym także wypracowania empirycznych receptur dla substratu Agrobiogazowni. Komponenty substratu obejmują głównie uboczny produkt produkcji zwierzęcej (np. obornik, gnojowica itp.) oraz produkcji biopaliw (frakcja glicerynowa, makuch rzepakowy). Głównym założeniem podjęcia się realizacji przedmiotowego przedsięwzięcia to przeciwdziałanie dalszym procesom ocieplenia klimatu poprzez wyeliminowanie emisji gazów cieplarnianych (np. NH4, C02, CH4) z pryzm obornika i zbiorników gnojowicy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00