Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.01.2012, sygn. IBPP3/443-1147/11/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-1147/11/PK

możliwości zwolnienia od podatku VAT czynności agenta ubezpieczeniowego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 października 2011r. (data wpływu 17 października 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia od podatku VAT czynności agenta ubezpieczeniowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2011r. został złożony ww. wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości zwolnienia od podatku VAT czynności agenta ubezpieczeniowego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Jest podatnikiem podatku VAT. W ramach działalności między innymi świadczy usługi pośrednictwa ubezpieczeniowego. Ma podpisaną Umowę Agencyjną z G. SA na wykonywanie czynności agencyjnych jako agent ubezpieczeniowy. Firma G. SA w załączniku do Umowy Agencyjnej rozszerzyła zakres obowiązków Wnioskodawcy o kierowanie Zespołem Agentów. Za wykonywanie obowiązków polegających na nadzorze nad realizacją planów sprzedaży ubezpieczeń, kontroli jakości pracy podległych Agentów, pomocy i uczestnictwie w zawieraniu umów ubezpieczenia przez podlegających mi Agentów Wnioskodawca otrzymuję tzw. nadprowizję.

Wnioskodawca sam uczestniczy często w przygotowaniu ofert dla klientów, spotkaniach sprzedażowych, a także podpisuje (zawiera) umowy ubezpieczenia, zakres których przekracza pełnomocnictwa podległych mu Agentów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00