Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.09.2012, sygn. ITPP1/443-799/12/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-799/12/JJ

Jaką stawkę podatku VAT Spółka powinna wykazać na fakturze rozliczając usługę?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 3 lipca 2012 r. (data wpływu 5 lipca 2012 r.), uzupełnionym w dniu 5 września 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek i czasopism specjalistycznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 lipca 2012 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 5 września 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek i czasopism specjalistycznych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W strukturze organizacyjnej Spółki funkcjonują komórki: drukarnia i drukarnia cyfrowa, które działają głównie na rzecz wydawanych przez Spółkę książek (PKWiU 58.11). Spółka przyjmuje również zlecenia zewnętrzne na druk innych czasopism specjalistycznych i książek (PKWiU 58.11), oznaczonych na podstawie odrębnych przepisów symbolami ISBN oraz ISSN. Od zleceniodawcy zewnętrznego Spółka otrzymuje zawartość (treść) publikacji, jaka ma być wydrukowana. Do wykonania usługi Spółka używa własnych materiałów - takich jak papier, farby, itp. W wyniku procesu wydrukowania czasopisma czy też książki, w oparciu o własne materiały, Spółka wytwarza nowe dobro materialne (rzecz), o funkcji całkiem odmiennej od tej związanej z materiałami wykorzystywanymi do jej wytworzenia. Wytworzone w takim procesie gotowe produkty (czasopisma specjalistyczne i książki) są rzeczami ruchomymi, które Spółka wydaje zleceniodawcom wraz z przeniesieniem na nich prawa do rozporządzania nimi jak właściciel. W uzupełnieniu do wniosku Spółka wskazuje, iż wytwarzane czasopisma specjalistyczne spełniają definicję zawartą w art. 2 pkt 27f ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00