Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.10.2012, sygn. ITPP1/443-812/12/AT, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-812/12/AT

1. Czy wyposażenie o niskiej wartości, można uznać za sprzedaż towaru używanego zwolnionego od podatku?
2. Czy od obciążenia za abonament, należy naliczyć i odprowadzić podatek VAT w wysokości 23%?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 3 lipca 2012 r. (data wpływu 6 lipca 2012 r.), uzupełnionym w dniu 11 września 2012 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania czynności obciążenia spadkobierców zmarłego wspólnika wartością ruchomości nabytych przez Spółkę, a znajdujących się w posiadaniu tych spadkobierców oraz w związku z obciążeniem ich kosztami abonamentu telefonicznego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 lipca 2012 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania i udokumentowania czynności obciążenia spadkobierców zmarłego wspólnika wartością ruchomości nabytych przez Spółkę, a znajdujących się w posiadaniu tych spadkobierców oraz w związku z obciążeniem ich kosztami abonamentu telefonicznego.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 14 września 1991 r. Pani F. i Pan K. zawarli umowę Spółki cywilnej. W umowie określono, że wspólnicy są uprawnieni do równego udziału w zyskach i stratach, po 50% każdy ze wspólników. W dniu 26 sierpnia 2005 r. nastąpiła zmiana składu osobowego Spółki i udział wspólników w zyskach i stratach przedstawiał się w sposób następujący: Pan K. 50%, Pani F. 25%, Pani Fi. 25%. Wspólnicy zmienili nazwę przedsiębiorstwa. W dniu 21 sierpnia 2009 r. wspólnik, Pan K. zmarł. Umowa spółki nie przewidywała wejścia spadkobierców w miejsce zmarłego wspólnika. Po śmierci wspólnika pozostali wspólnicy spółki cywilnej zmienili nazwę przedsiębiorstwa oraz podjęli uchwałę o równym udziale w zyskach i stratach. W tym kształcie Spółka funkcjonuje na dzień dzisiejszy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00