Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2011, sygn. IBPP3/443-930/11/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP3/443-930/11/DG

Czy kwota zabezpieczenia podatku VAT na podstawie decyzji organu celnego, stanowiąca różnicę pomiędzy podatkiem VAT obliczonym przy uwzględnieniu i bez uwzględnienia tymczasowego cła antydumpingowego, może zostać odliczona od podatku należnego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 17 sierpnia 2011r. (data wpływu 22 sierpnia 2011r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia od kwoty podatku należnego kwoty podatku stanowiącego zabezpieczenie zapłaty podatku pobranego przez organ celny jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 sierpnia 2011r. do tyt. organu wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie odliczenia od kwoty podatku należnego kwoty podatku stanowiącego zabezpieczenie zapłaty podatku pobranego przez organ celny.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący zaistniały stan faktyczny:

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku VAT, wykonującym działalność gospodarzcą polegającą na produkcji płytek ceramicznych i wyrobów sanitarnych. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca sprowadza część płytek ceramicznych z krajów nie należących do Unii Europejskiej, w tym z Chińskiej Republiki Ludowej.

Sprowadzany towar (płytki ceramiczne) jest transportowany bezpośrednio do Polski i najczęściej obejmowany procedurą celną w G.

Dnia 17 marca 2011 r. zostało opublikowane rozporządzenie wykonawcze Komisji Europejskiej z dnia 16 marca 2011 r. (nr 258/2011) nakładające tymczasowe cło antydumpingowe na przywóz do UE płytek ceramicznych pochodzących z Chin. Rozporządzenie to odnosi się do rozporządzenia podstawowego w zakresie ochrony antydumpingowej a mianowicie rozporządzenia Rady (WE) z dnia 30 listopada 2009 r. nr 1225/2009 w sprawie ochrony przed przywozem produktów po cenach dumpingowych z krajów niebędących członkami Wspólnoty Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00