Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2011, sygn. IPPB5/423-29/11-2/MB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-29/11-2/MB

Czy w przedstawionym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód w podatku dochodowym od osób prawnych z momentem wykonania usługi rozumianym, jako upływ każdego miesiąca, w którym realizowano kurs (proporcjonalnie do stopnia wykonania kursu), czy też z momentem wykonania usługi rozumianym jako koniec całego kursu językowego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z dnia 05.01.2011 r. (data wpływu 10.01.2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu uzyskania przychodu - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10.01.2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu uzyskania przychodu.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie nauki języków obcych. Wnioskodawca zawiera z klientami umowy na prowadzenie kursów językowych w okresach oznaczonych w umowie (np. kurs półroczny, roczny, kurs obejmujący określoną z góry ilość godzin etc.).

Wynagrodzenie z tytułu przeprowadzonych kursów jest pobierane przez Wnioskodawcę w różnoraki sposób. W przypadku, gdy klientami są osoby fizyczne należność jest zazwyczaj pobierana w całości na początku kursu lub przed jego rozpoczęciem. Z kolei w przypadku, gdy klientami są firmy, należność jest zazwyczaj pobierana bądź w ratach, proporcjonalnie do stopnia zaawansowania kursu (na podstawie zrealizowanych godzin kursu), bądź w całości po zakończeniu kursu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00