Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2011, sygn. IPPB1/415-1057/10-3/RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1057/10-3/RS

należy stwierdzić, iż Wnioskodawca przedmiotowe segmenty proste może zakwalifikować jako odrębne środki trwałe.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko, przedstawione we wniosku z dnia 23.11.2010 r. (data wpływu 29.11.2010 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zakwalifikowania segmentów prostych jako odrębnych środków trwałych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.11.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów,prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zakwalifikowania segmentów prostych jako odrębnych środków trwałych.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą E. zamierza przystąpić do realizacji projektu polegającego na dostarczeniu Internetu dla odbiorców w ramach Projektu Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie ostatniej mili (dalej: Program lub Projekt). Idea Projektu polega na zapewnieniu stałego dostępu do Internetu drogą radiową mieszkańcom terenów, gdzie na chwilę obecną nie ma możliwości technicznych dostarczenia Internetu przewodowego. W związku z Projektem Wnioskodawca zamierza nabyć i użytkować różnego rodzaju środki trwałe niezbędne do realizacji ww. Programu. Wśród nich będą min. maszty kratownicowe. Maszty te będą stanowić podstawę zespołu odbiorczo-nadawczego stanowiącego element niezbędny do należytej realizacji Projektu. Na maszcie będą montowane inne urządzenia odbiorczo-nadawcze umożliwiające przesyłanie sygnału internetowego drogą radiową.

Wnioskodawca podnosi, że maszt kratownicowy to konstrukcja składająca się z 4 lub 6-metrowych segmentów, oparta na kratownicy przestrzennej trójkątnej, umożliwiająca wyniesienie masztu do wysokości ok. 36m. Maszt zbudowany jest z segmentu dolnego (schodzącego) oraz segmentów prostych. Segmenty połączone są ze sobą śrubami M8. Maszt w pionie utrzymują stalowe, ocynkowane odciągi, montowane co 120 stopni i wychodzące z uchwytów osadzonych na jednej wysokości. Regulację naprężenia odciągów oraz pionowanie masztu umożliwiają śruby rzymskie. Konstrukcja masztu osadzona jest na dwuosiowej przegubowej podstawie, która umożliwia podnoszenie i pionowanie kratownicy oraz zapobiega jej obracaniu. Segmenty proste można dowolnie odejmować i dokładać w celu uruchomienia masztu w żądanej lokalizacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00