Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.07.2011, sygn. ITPB3/423-262/11/PS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB3/423-262/11/PS

W zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy w związku z nabyciem licencji w związku z wcześniejszym nabyciem urządzenia detektora (nowe technologie).

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 27 maja 2011 r. (data wpływu 30 maja 2011 r.) uzupełnionym na formularzu ORD-IN z dnia 11 lipca 2011 r. (data wpływu 13 lipca 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 maja 2011 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zastosowania odliczenia określonego w art. 18b tej ustawy.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka ma zamiar unowocześnić istniejącą linię technologiczną przeznaczoną do pakowania produktów spożywczych, poprzez wdrożenie innowacyjnego rozwiązania z zastosowaniem supernowoczesnego urządzenia, tj. detektora rentgenowskiego E., umożliwiającego wykrywanie w produktach zanieczyszczeń, w tym z metalu, kamieni, szkła, tworzyw sztucznych. Nowe innowacyjne rozwiązanie przejawiające się uzyskaniem bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych i optycznych, zwiększającymi jednocześnie wydajność i dokładność procesu pakowania w istotny sposób polepszy opłacalność procesu produkcyjnego a także jakość produkowanych wyrobów. Nowe innowacyjne rozwiązanie pozwoli zwiększyć efektywność i dokładność usuwania zanieczyszczeń powstałych w wyniku procesu produkcyjnego co istotnie podniesie jakość oferowanego towaru oraz zwiększy właściwości użytkowe wytwarzanych produktów. Wdrażana przez Spółkę innowacyjna technologia z zastosowaniem detektorów S. jest jedną z czołowych i najbardziej innowacyjnych technologii na świecie co potwierdza opinia wystawiona przez Centralny Ośrodek Badawczo - Rozwojowy Opakowań - Instytut Badawczy, będący jednostką naukową w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 roku o zasadach finansowaniu nauki. Dotychczas stosowane metody wykrywania polegają na eliminowaniu z opakowań zanieczyszczeń tylko drobinami metalu przy pomocy urządzeń wykorzystujących pole magnetyczne. Urządzenia te są nieprzydatne w przypadku pakowania produktów w materiały opakowaniowe zawierające wkładki z folii aluminiowej. Innowacyjność wdrożenia w linii technologicznej do pakowania produktów spożywczych E. polega na wykorzystaniu w swym systemie promieniowania rentgenowskiego, co pozwala eliminować zanieczyszczenia wyrobów wszelkimi materiałami; takimi jak szkło, metale, drewno, tworzywa sztuczne i inne. Dodatkowo wykorzystanie urządzenia E. w linii technologicznej pozwoli na wykrywanie uszkodzeń pakowanych produktów, co pozwoli na ich eliminowanie, i w związku z tym pozwoli istotnie podnieść poziom jakości pakowanych produktów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00