Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24.02.2010, sygn. ILPP2/443-1684/09-2/SJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-1684/09-2/SJ

Czy przemieszczenie towarów z Polski do Czech, będzie można uznać za wewnątrzwspólnotową dostawę towaru, opodatkowaną stawką 0% z obowiązkiem podatkowym 15 dnia miesiąca następnego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. u. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. u. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 7 grudnia 2009 r. (data wpływu 11 grudnia 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka (dalej Wnioskodawca), w związku z planowaną stałą obsługą firm czeskich, będzie posiadać magazyn na terenie Czech. Towar Wnioskodawcy, jaki ma on zamiar przywozić z Polski do magazynów położonych na terenie Czech, pobierany będzie przez czeskich kontrahentów do prowadzonej przez nich produkcji partiami. Towar wywożony będzie z Polski na podstawie listu przewozowego. Zgodnie z planowaną treścią umowy jaka ma być zawarta pomiędzy spółkami obu krajów, przeniesienie własności towaru oraz wystawienie faktury na kolejną partie towaru, będzie miało miejsce w momencie pobrania towaru z magazynu. Zgodnie z przepisami prawa czeskiego, wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów będzie wykazywane przez spółkę czeską w momencie przyjęcia towarów na magazyn znajdujący się w Czechach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00