Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.10.2010, sygn. ITPB1/415-563/10/MR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB1/415-563/10/MR

Czy stosowana przez Wnioskodawcę metoda obliczania zaliczek na podatek dochodowy jest prawidłowa i zasadna według obowiązującego w Polsce stanu prawnego?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 9 czerwca 2010 r. (data wpływu 15 czerwca 2010 r.), uzupełnionym w dniu 14 września 2010 r. oraz 4 października 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu obliczania zaliczek na podatek - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 czerwca 2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sposobu obliczania zaliczek na podatek.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Podstawą działalności gospodarczej firmy Wnioskodawcy jest produkcja, sprzedaż i licencjonowanie gier komputerowych. Forma opodatkowania to podatek liniowy. Wnioskodawca nie posiada za granicą żadnych stałych placówek (zakładu) poza miejscem wykonywania działalności w Polsce. Dochody z zagranicy (ang. royalties) pochodzą z umów z zagranicznymi firmami (dystrybutorami/licencjobiorcami), które licencjonują prawo do sprzedaży oprogramowania stworzonego w Polsce przez firmę Wnioskodawcy (licencjodawcę). Sprzedaż odbywa się poprzez tych właśnie dystrybutorów mających swoje siedziby w wielu krajach. W praktyce za pomocą internetu gra jest sprzedawana na całym świecie. Kraje w których obowiązuje tzw. "withholding tax" odprowadzany przez dystrybutora od zysku należnego licencjodawcy to USA, Japonia, Niemcy i wynosi on 10%.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00