Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.07.2009, sygn. ITPP3/443-99d/09/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/443-99d/09/JK

W opisanym zdarzeniu przyszłym zabezpieczenie akcyzowe powinno zostać obciążone kwotą zobowiązania obliczoną z zastosowaniem stawki podatku takiej jak w przypadku przeznaczenia węglowodorów gazowych skroplonych (gazu płynnego) do celów napędu silników spalinowych, czyli z zastosowaniem stawki w wysokości 695,00 zł/1000 kilogramów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 29 kwietnia 2009 r. (data wpływu 8 maja 2009 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczące podatku akcyzowego w zakresie określenia wysokości zabezpieczenia akcyzowego w przypadku przemieszczania gazu płynnego przeznaczonego do celów opałowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 maja 2009 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczący podatku akcyzowego w zakresie określenia wysokości zabezpieczenia akcyzowego w przypadku przemieszczania gazu płynnego przeznaczonego do celów opałowych.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka zajmuje się obrotem gazem płynnym klasyfikowanym do kodów CN 2711 12, CN 2711 13 lub CN 2711 19. Wnioskodawca dokonuje zakupu gazu w kraju, importuje lub nabywa w państwach Unii Europejskiej, a następnie dokonuje jego sprzedaży w kraju. Przedmiotem niniejszego wniosku są realizowane przez Spółkę dostawy gazu płynnego do celów opałowych. Przeznaczenie z jakim Spółka dokonuje dostaw gazu płynnego, wynika z dokumentacji handlowej Spółki oraz ze sposobu realizacji dostaw gazu. Z kontraktów z nabywcami wynika, że gaz jest dostarczany do specjalnych zbiorników grzewczych tj. przydomowych lub przyzakładowych zbiorników służących do zasilania gazem wyłącznie instalacji grzewczych. Na fakturach sprzedaży gazu opałowego znajdują się adnotacje, że gaz jest przeznaczony i sprzedawany do celów opałowych. Analogiczne adnotacje znajdują się dowodach dostawy gazu na podstawie, których Spółka dostarcza gaz do zbiorników u odbiorców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00