Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2008, sygn. IPPB1/415-1117/08-4/EC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1117/08-4/EC

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25.09.2008 r. (data wpływu 30.09.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie:

  • możliwości zakwalifikowania wydatków związanych z uczestnictwem w postępowaniu arbitrażowym do kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe,
  • momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odszkodowania wraz z odsetkami na rzecz A oraz kosztów proceduralnych i opłat sądowych jest prawidłowe.


UZASADNIENIE

W dniu 30.09.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zakwalifikowania wydatków związanych z uczestnictwem w postępowaniu arbitrażowym do kosztów uzyskania przychodów oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odszkodowania wraz z odsetkami na rzecz A oraz kosztów proceduralnych i opłat sądowych .

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca, działający na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej jako R zawarł umowę dystrybucji produkowanych przez siebie towarów z firmą A. W umowie tej, R zobowiązał się do zapewnienia A wyłączności w dystrybucji swoich towarów. Umowa trwała do 22.04.2004 r. zgodnie z jej zapisem: Umowa jest zawarta na okres dwóch lat, z możliwością jej przedłużenia, jeżeli A zakupi () wag. Po jej zakończeniu Rg napisał do A, że w związku z zakończeniem Umowy rozpoczyna sprzedaż w krajach, w których dotychczas miał wyłączność A. A odpisał, że w jego ocenie umowa trwa nadal, bowiem A zakupił wymaganą ilość wag i jednostronnie przedłuża tę Umowę. Dalej sprzedaż odbywała się na podstawie odrębnych zamówień, a na każdej fakturze był zapis, że nie jest to sprzedaż na podstawie Umowy.

A do końca 2004 r. nie zapłacił za zakupione wagi kwoty 572 793 EURO.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00