Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 01.08.2008, sygn. IP-PB3-423-775/08-2/KB, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-775/08-2/KB

Czy opisane wyżej wydatki na raty leasingowe będą wydatkami kwalifikującymi się do objęcia pomocą w rozumieniu rozporządzenia w sprawie xx specjalnej strefy ekonomicznej i innych rozporządzeń o specjalnych strefach ekonomicznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku (data wpływu 26 maja 2008r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie specjalnych stref ekonomicznych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 maja 2008r. wpłynął wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie specjalnych stref ekonomicznych.

W przedmiotowym wniosku zostało przestawione następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka zamierza ubiegać się o pozwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. Jako teren inwestycji rozważany jest m.in. X Park Technologiczny. W związku z planowaną działalnością w strefie Spółka rozważa zawarcie (jako korzystający) z firmą leasingową L Sp. z o. o. (finansujący) umowy leasingu nieruchomości potrzebnych do prowadzenia działalności, m.in. budynków oraz budowli, które zostaną przez finansującego wybudowane na terenie strefy. Umowa leasingu w odniesieniu do budynków i budowli zostanie zawarta na czas co najmniej 10 lat zaś suma ustalonych opłat będzie co najmniej odpowiadać ich wartości początkowej i nie będzie przewidywać, iż amortyzacji dokonuje korzystający. Umowa leasingu będzie zatem stanowić na gruncie podatkowym umowę leasingu operacyjnego. Jednocześnie Spółka zakłada, iż umowa leasingu nie spełni żadnego z warunków wymienionych w art. 3 ust. 4 ustawy o rachunkowości i będzie klasyfikowana jako leasing operacyjny również zgodnie z przepisami rachunkowymi. Z tytułu leasingu, jako korzystający, Spółka płacić będzie na rzecz finansującego raty leasingowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00