Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17.04.2008, sygn. ILPP3/443-13/08-2/TW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP3/443-13/08-2/TW

Czy wstawienie samochodu na aukcję przez Dostawcę z siedzibą w kraju członkowskim Unii Europejskiej, poprzedzone przywiezieniem tego samochodu do Polski przez przewoźnika wynajętego przez Dostawcę i późniejsza sprzedaż tego samochodu przez Spółkę W imieniu i na rzecz Dostawcy nie aktualizuje obowiązków w podatku akcyzowym po stronie Spółki?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 14 stycznia 2008 r. (data wpływu do Biura KIP w Lesznie 29 stycznia 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania samochodów osobowych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 29 stycznia 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania samochodów osobowych.


W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca planuje rozpocząć w roku 2008 działalność polegającą na prowadzeniu aukcji samochodowych, w ramach których będzie występować jako podmiot prowadzący aukcje. W ramach prowadzonych aukcji Zainteresowany będzie występować w stosunku do nabywcy samochodu jako podmiot działający w imieniu i na rzecz jego sprzedawcy. Podstawą współpracy między Spółką a sprzedawcą samochodu będzie umowa agencyjna, na mocy której Wnioskodawca posiadać będzie pełnomocnictwo do zawarcia umowy sprzedaży samochodu w imieniu i na rzecz sprzedawcy z tym z uczestników aukcji, który zaproponuje najwyższą cenę. Spółka planuje, że sprzedającymi (dającymi zlecenie) będą także osoby prawne z siedzibą na terytorium innego niż Polska kraju członkowskiego Unii Europejskiej, zarejestrowane jako podatnicy podatku od wartości dodanej (dalej także jako: Dostawca). Nabywcami licytowanych samochodów będą podmioty gospodarcze z siedzibą lub miejscem prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00