Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2014-01-25

Wskazanie długości trwania umowy na czas określony

Przy ustalaniu czasu trwania umowy na czas określony należy pamiętać, aby nie wskazywać zbyt długiego okresu jej obowiązywania. Umowa na czas określony zawarta na wiele lat może zostać uznana przez sąd pracy za umowę na czas nieokreślony.

Ustalając czas trwania umowy na czas określony można to zrobić na kilka sposobów. Najczęściej podaje się datę początkowa i końcową tej umowy, ale można wskazać też tylko termin zakończenia umowy na czas określony lub podać okres jej trwania.

Wskazanie okresu trwania umowy

Ustalając okres trwania umowy o pracę zawartej na czas określony najlepiej posłużyć się zapisem wskazującym datę początkową i końcową trwania takiej umowy. Odpowiedni zapis należy zastosować w punkcie dotyczącym rodzaju umowy o pracę.

PRZYKŁAD

Pracodawca zawarł z pracownikiem umowę o pracę 15 grudnia 2013 r. na czas określony do końca 2014 r. W tym przypadku zawarł w umowie o pracę tego pracownika, w punkcie dotyczącym rodzaju umowy, zapis: "na czas określony od 15.12.2013 r. do 31.12.2014 r." Takie wskazanie okresu trwania umowy o pracę na czas określony jest prawidłowe i nie budzi wątpliwości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00