Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2011-08-26

Koszty rozmów i połączeń prywatnych wykonanych ponad określony limit nie w każdym przypadku stanowią przychód pracownika

W przypadku gdy pracownik zwraca pracodawcy koszty rozmów i połączeń ponad ustalony limit, które są traktowane jako prywatne - to nie powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z 20 lipca 2011 r. (sygn. IPPB2/415-448/11-2/MK).

Powyższe stanowisko organów podatkowych po raz kolejny wskazuje, że przychodów pracownika nie stanowią koszty wynikające z korzystania w celach prywatnych z narzędzi stanowiących własność pracodawcy, jeżeli koszty te zostały w całości zwrócone zatrudniającemu.

Stan faktyczny

Spółka S.A. wprowadziła regulamin, który ustala kwotowe limity na rozmowy wykonywane przez pracowników ze służbowych telefonów komórkowych oraz limity na połączenia internetowe. Uprawnienie do korzystania ze służbowych telefonów i kart modemowych następuje na wniosek [strony - red.] zgodnie z obowiązującą procedurą lub na podstawie bezpośrednich zapisów w umowie o pracę. Wnioski o przydział i określenie limitu na rozmowy z telefonu służbowego lub modemu wymagają szczegółowego uzasadnienia i wykazania związku z wykonywanymi obowiązkami służbowymi. Na podstawie zatwierdzonych wniosków sporządzane są umowy używania telefonu służbowego i kart modemowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00