Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2005-08-23

ZMIANY W USTAWIE O OCHRONIE PRZECIWPOŻAROWEJ

Osoby wykonujące czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej zachowują prawo do wykonywania tej pracy nie dłużej niż do 21 czerwca 2010 r., jeżeli nie uzupełnią wykształcenia oraz nie odbędą odpowiedniego szkolenia.

Waldemar Kubik
22 czerwca 2005 r. weszła w życie ustawa wprowadzająca kilka istotnych zmian do podstawowego aktu prawnego regulującego sprawy ochrony przeciwpożarowej w Polsce, tj. do ustawy z 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (DzU z 2002 r. nr 147, poz. 1229 ze zm.).
Skutek nowelizacji
Najdalej idącym skutkiem nowelizacji stało się uchylenie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 8 grudnia 1998 r. w sprawie wymagań w zakresie kwalifikacji zawodowych oraz dotyczących warunków fizycznych i psychicznych osób zatrudnionych w jednostkach ochrony przeciwpożarowej, a także w zakresie kwalifikacji zawodowych innych osób wykonujących czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej (DzU nr 159, poz. 1050) i „przerzucenie” do ustawy dotychczas tam określanych wymagań obowiązujących w stosunku do osób zatrudnionych poza jednostkami ochrony przeciwpożarowej.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00