Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.85.2022.2.AP

Zastosowanie wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem (art. 28k ust. 1 pkt 5 oraz art. 28k ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT).

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych:

w zakresie uznania, że w przedstawionych okolicznościach, po otrzymaniu aportu nie znajdzie zastosowania zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 5 – jest prawidłowe;

w zakresie uznania, że w przedstawionych okolicznościach, po otrzymaniu aportu nie znajdzie zastosowania zasada wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem na podstawie art. 28k ust. 1 pkt 6 – jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 25 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie zastosowania wyłączenia z opodatkowania Ryczałtem.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego  

Wnioskodawcą jest A. z o.o. (NIP: …, KRS: …), zarejestrowana w KRS od 2019 r., posiadająca siedzibę w (…) oraz podlegająca opodatkowaniu od dochodów w Polsce.

Spółka rozważa podjęcie decyzji o wyborze opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych od 2023 r.

W celu konsolidacji działalności w 2022 roku dokonany został aport, w ramach którego B. (NIP: …, REGON: …) wniosła do Wnioskodawcy wszystkie istotne składniki materialne i niematerialne, przy pomocy których nabywca, tj. Spółka z o.o. może kontynuować prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obsługi inwestycji z udziałem deskowań systemowych.

Na moment dokonania wyboru opodatkowania ryczałtem, Wnioskodawca będzie spełniał warunki wskazane w art. 28j ustawy o CIT. Spółka zamierza złożyć zawiadomienie o wyborze opodatkowania Estońskim CIT (art. 28j ust. 1 pkt 7 ustawy o CIT), do końca stycznia 2023 r. i wskaże jako pierwszy rok opodatkowania ryczałtem okres od 1 stycznia 2023 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00