Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.566.2022.1.DP

W zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczący przepisów o opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w zakresie ukrytych zysków.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczący przepisów o opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek w zakresie ukrytych zysków.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca, który jest czynnym podatnikiem podatku VAT oraz podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, z dniem 1 stycznia 2022 roku zmienił formę opodatkowania na ryczałt od dochodów spółek, na podstawy art. 28c i nast. ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej także „Ustawa CIT”). Wnioskodawca prowadzi księgi rachunkowe oraz sporządza sprawozdanie finansowe na podstawie przepisów ustawy o rachunkowości.

Wnioskodawca jest spółką komandytową w której komplementariuszami są trzy osoby fizyczne: Pan A., Pani B. oraz Pani C., zaś komandytariuszem jest jedna osoba fizyczna – Pani D. Wspólnicy Wnioskodawcy to osoby powiązane rodzinnie, wszyscy rodzice i wszystkie dzieci.

Wnioskodawca aby móc korzystać z opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek spełniał wszystkie warunki wymienione w art. 28j ust. 1 Ustawy CIT i nie był podatnikiem rozpoczynającym prowadzenie działalności jak i małym podatnikiem, o których mowa w art. 28j ust. 2 i 3 Ustawy CIT. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest (45.11.Z) sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek. Poza tym do podstawowych przedmiotów działalności Wnioskodawcy należą: konserwacja i naprawa pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, a także sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych z wyłączeniem motocykli. Wnioskodawca jest (...) samochodów marki (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00