Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.387.2022.1.PM

W zakresie podatku VAT: - nieuznania jako podstawy opodatkowania otrzymanego dofinansowania, - braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:

·nieuznania jako podstawy opodatkowania otrzymanego dofinansowania,

·braku możliwości odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją operacji.

Uzupełnili go Państwo pismem z 27 września 2022 r. (wpływ 27 września 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina pozyskała dofinansowanie na operację w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w zakresie Rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej, pn.: „…”. Celem operacji jest zagospodarowanie terenu zbiornika wodnego w celu poprawy standardu życia mieszkańców i wizerunku Gminy. Dofinansowanie stanowi 63,63% kosztów kwalifikowanych operacji. Pozostała część wydatku zostanie poniesiona ze środków budżetu gminy.

W ramach realizacji operacji planuje się wykonanie zagospodarowania terenu z ustawieniem obiektów małej architektury wokół zbiornika w postaci 7 ławek i 3 koszy na odpady (w formie donic ogrodowych) wraz z 1 zbiornikiem do segregacji odpadów. W ramach projektu przewiduje się odmulenie zbiornika. Projekt przewiduje zainstalowanie urządzenia wodnego – pomostu, wykonanego z elementów prefabrykowanych. Konstrukcja pomostu będzie wykonana w formie drewnianej składającej się z dźwigarów nośnych oraz poszycia pokładu impregnowanych ciśnieniowo. Drewniany pokład oparty zostanie na pływakach betonowych wypełnionych styropianem. Pomost zostanie zakotwiczony do dna za pomocą martwych kotwic składających się z prefabrykatów betonowych poprzez ich połączenie z pływakami łańcuchami. Długość pomostu wynosi 10 m, szerokość 2,4 m. Zostanie on połączony z brzegiem zbiornika trapem dojściowym o długości 5 m i szerokości 1,2 m. Koniec trapu dojściowego wykonanego w konstrukcji drewnianej jako pomost umożliwi wejście z brzegu zbiornika i zamocowany zostanie na górnej krawędzi skarpy zbiornika palami stalowymi wbitymi w brzeg zbiornika. W ramach współpracy partnerskiej z Kołem Gospodyń Wiejskich przewiduje się wykonanie wokół zbiornika nasadzeń przekazanych przez Nadleśnictwo roślin (drzew/krzewów) przy obiekcie oraz pomoc w wykonaniu prac porządkowych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00