Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 8 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.195.2022.1.PK

Rozpoznania wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość i rozliczenia jej w procedurze unijnej

Interpretacja indywidualna  – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług w zakresie rozpoznania wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość i rozliczenia jej w procedurze unijnej jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 27 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy rozpoznania wewnątrzwspólnotowej sprzedaży towarów na odległość i rozliczenia jej w procedurze unijnej wpłynął 29 kwietnia 2022 r.

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepów stacjonarnych i internetowych. Przedmiotem prowadzonej działalności przez Spółkę jest sprzedaż specjalistycznego asortymentu z zakresu sportu i rekreacji (rolki, łyżwy, wrotki itp.), sklasyfikowana w ramach Polskiej Klasyfikacji Działalności pod symbolem 47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet oraz 47.64.Z - Sprzedaż detaliczna sprzętu sportowego prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.

Działalność wykonywana przez Spółkę prowadzona jest na terytorium Polski, a Spółka zarejestrowana jest jako podatnik VAT czynny w Polsce. Ponadto Spółka zarejestrował się do procedury VAT OSS z zamiarem rozliczania sprzedaży do innych krajów UE. Spółka, w ramach prowadzonej działalności, planuje realizację kilku modeli sprzedaży, m.in. model sprzedaży w ramach tzw. dropshippingu w wariancie sprzedaży towaru we własnym imieniu i na własny rachunek, który jest przedmiotem niniejszego wniosku.

Wskazany powyżej model transakcji polega na tym, że klient będący osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej (dalej: Klient finalny) będzie nabywał od Spółki towar. Następnie Spółka nabędzie ten przedmiot w hurtowni (dalej: Hurtownia) mającej siedzibę na terytorium Unii Europejskiej, głównie w Niemczech lub Francji, przekazując swojemu dostawcy numer VAT-UE nadany mu przez państwo członkowskie, z którego towary są wysyłane lub transportowane, tj. odpowiednio w Niemczech lub Francji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00