Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.93.2022.1.AW

W wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej nie doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych; Po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu nie spowodowało powstania przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 lutego 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z tej samej daty o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia:

 1. Czy w wyniku połączenia po stronie Wnioskodawcy jako spółki przejmującej doszło do powstania przychodu na gruncie ustawy o CIT z tytułu przejęcia majątku spółek przejmowanych;

  2. Czy po stronie Wnioskodawcy, wygaśnięcie zobowiązania na skutek konfuzji (unicestwienia) zobowiązania po połączeniu spowodowało powstanie przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

1. Opis Wnioskodawcy

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej „Wnioskodawca”, „Spółka”) posiada siedzibę na terytorium Polski oraz jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 ze zm., dalej „ustawa o CIT”).

Do dnia 31 grudnia 2021 r. Wnioskodawca posiadał 100% udziałów w spółce A. Sp. z o.o. (dalej: „A.”) i obejmował 99,99% wkładu w B. Sp. z o.o. SKA (dalej: „B.”), Spółka A. była komplementariuszem w B. oraz posiadała, zgodnie z umową spółki, 1 pokrytą w całości akcję w B. (tj. prawo do zysku wypracowanego przez B. < 0,1%).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00