Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.114.2022.1.JM

Brak prawa do odliczenia podatku.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku w związku z realizacją projektu pn.: „”. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina zamierza złożyć wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek w ramach konkursu na dotacje z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „” o udzielenie dofinansowania w formie dotacji na realizację zadania pn. „”. W ramach konkursu można uzyskać dofinansowanie w formie dotacji w wysokości maksymalnie 60 000,00 zł, które nie może przekroczyć 95% kosztów kwalifikowanych. W ramach zadania zaplanowano uzupełnienie tynków i pomalowanie sufitu i ścian. Dwie ściany ekopracowni zostaną pomalowane na jasnoszary kolor, a dwie pozostałe na ciemnoszary. W trzech oknach zostaną zamontowane grafitowe rolety. Na suficie zostaną zamontowane kwadratowe oprawy i ledowe lampy – 15 sztuk, które dadzą więcej światła i zaoszczędzą pobór energii elektrycznej. Na ścianie zachodniej zostanie zamontowany zestaw – tablica interaktywna na podczerwień. Na podeście przy tej ścianie zostanie umieszczone biurko i krzesło dla nauczyciela. Z prawej strony od drzwi wejściowych zostanie ustawiona szafa chemiczna z półkami z blachy ocynkowanej na odczynniki chemiczne. Na ścianie wschodniej centralne miejsce zajmie monitor interaktywny. Przy tej ścianie, po lewej stronie monitora zostanie ustawione mobilne Laboratorium. W środkowej części znajduje się szafka z dwiema półkami, zamykana żaluzją oraz wysuwana szafka na kółkach, na 16 płaskich, żółtych pojemników z tworzywa sztucznego. Po bokach znajdują się składane blaty. Na jednej ścianie zostało umieszczone lustro, a na drugiej – tablica magnetyczna. Z każdej strony górnego wieńca jest halogen, doświetlający blat. Dodatkowo szafka posiada 2 kontakty. Po prawej stronie wiszącego monitora stanie mobilna szafka laboratoryjna. Ekopracownia zostanie wyposażona w nowe stoliki uczniowskie – 12 sztuk i 24 dobre krzesła w kolorze żółtym. Stoliki podwójnie złożone zapewnią pracę w grupach, a w dalszym czasie umożliwią zmianę ustawienia w literę „u” i zmianę aranżacji sali. W sali zostaną wyeksponowane zakupione środki dydaktyczne: modele atomów – zestaw do chemii organicznej i nieorganicznej; zestaw grupowy – struktury kryształów; model lodu; zestaw szkła laboratoryjnego; magnesy sztabkowe; maszyny proste – 12 modeli eksperymentalnych; maszyna elektrostatyczna; zestaw podstawowych obwodów elektrycznych; elektroskop listkowy; przyrząd do demonstracji pola magnetycznego – magnes podkowiasty.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00