Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.840.2021.4.KOM

uznanie, że zbywany Przedmiot Transakcji (zarówno w przypadku Opcji 1, jak i Opcji 2) stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług (Pytanie nr 1) jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

18 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że zbywany Przedmiot Transakcji (zarówno w przypadku Opcji 1, jak i Opcji 2) stanowi zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT (Pytanie nr 1 we wniosku).

Uzupełnili go Państwo - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 12 stycznia 2022 r. (wpływ 14 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

·A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:

·B Spółka Akcyjna

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której przedmiotem działalności jest produkcja tworzyw sztucznych. Wnioskodawca jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca został utworzony w 2003 r., jako przedsięwzięcie joint-venture, w którym partnerami są: spółka kapitałowa (dalej jako: „Udziałowiec”) oraz Nabywca spółka akcyjna z siedzibą w Polsce. Każdy z partnerów jest bezpośrednim właścicielem 50% udziałów we Wnioskodawcy.

Wnioskodawca posiada w Polsce kilka zakładów (instalacji) produkcyjnych, które specjalizują się w wytwarzaniu tworzyw sztucznych. Każdy z zakładów produkcyjnych wykorzystuje inną technologię i w rezultacie każdy z nich wytwarza inny produkt końcowy. Stosownie do tego, Wnioskodawca wyróżnia w oparciu o posiadane zakłady produkcyjne kilka linii biznesowych swojej działalności gospodarczej, z których jedna to zakład (dalej jako: „Zakład”) produkcji jednego z produktów (dalej jako: „Produkt”) wytwarzanych przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00