Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 26 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.692.2021.3.DS

Uznanie czynności wykonywanych w ramach Umowy Cash Poolingu przez Zainteresowanych za niepodlegające opodatkowaniu VAT oraz zwolnienie z podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, czynności przeniesienia przez Spółkę na rzecz pozostałych Zainteresowanych odpowiedniej części kosztów .korzystania z Limitu Overdraft.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

7 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania czynności wykonywanych w ramach Umowy Cash Poolingu przez Zainteresowanych za niepodlegające opodatkowaniu VAT oraz zwolnienia z podatku od towarów i usług, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 40 ustawy o VAT, czynności przeniesienia przez Spółkę na rzecz pozostałych Zainteresowanych odpowiedniej części kosztów korzystania z Limitu Overdraft. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 stycznia 2022 r. (data wpływu).

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowany będący stroną postępowania:

·A S.A.

2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

·B Sp. z o.o.

·C Sp. z o.o.

·D Sp. z o.o.

·E Sp. z o.o.

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca wraz z Zainteresowanymi należą do jednej grupy kapitałowej, której głównym przedmiotem działalności jest świadczenie usług ochrony osób i mienia, w szczególności usług ochrony fizycznej oraz monitoringu. Wszyscy Zainteresowani są czynnymi podatnikami podatku VAT.

Zainteresowani (dalej: „Uczestnicy”) w celu zwiększenia efektywności zarządzania ich środkami pieniężnymi oraz poprawy płynności finansowej zamierzają przystąpić do umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową (dalej: „Umowa Cash Pooling”), której stroną będzie bank posiadający siedzibę w Polsce (dalej: „Bank”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00