Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.835.2021.1.JM

Prawo do odliczenia. Moment powstania obowiązku podatkowego. Sposób dokumentowania sprzedaży. Akceptacja faktur. Brak obowiązku zastosowania mechanizmu podzielonej płatności.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe w części prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem towarów na Etapie 1, momentu powstania obowiązku podatkowego dla wykonania Naprawy Gwarancyjnej, prawidłowości zatwierdzania otrzymanych od Kontrahenta faktur wystawionych w ramach samofakturowania, braku obowiązku  stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych przez Państwa z tytułu wykonania Naprawy Gwarancyjnej i nieprawidłowe w części sposobu wystawiania faktur dla realizowanych usług. 

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

25 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 11 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do odliczenia podatku w związku z nabyciem towarów na Etapie 1, momentu powstania obowiązku podatkowego dla wykonania Naprawy Gwarancyjnej, sposobu dokumentowania fakturami realizowanej sprzedaży, prawidłowości zatwierdzania otrzymanych od Kontrahenta faktur wystawionych w ramach samofakturowania, braku obowiązku  stosowania oznaczenia „mechanizm podzielonej płatności” na fakturach wystawionych przez Państwa z tytułu wykonania Naprawy Gwarancyjnej oraz w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych.   

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Sp. z o.o. (dalej: „Wnioskodawca”, „Spółka”) z siedzibą w Polsce jest zarejestrowanym w Polsce czynnym podatnikiem VAT.

Spółka chciałaby podjąć współpracę ze spółką z siedzibą w Polsce (zarejestrowanym czynnym podatnikiem VAT, dalej: „Kontrahent”) działającym w dziedzinie techniki grzewczej i wentylacyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00