Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112.KDIL1-3.4012.66.2021.7.JK

Określenia czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej po ponownym rozpatrzeniu sprawy w związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z 24 czerwca 2021 r., sygn. akt I SA/Rz 385/21 (data wpływu prawomocnego orzeczenia 6 września 2021 r.) stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 lutego 2021 r. (data wpływu 19 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia czy posiadane dokumenty stanowią dokumenty, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy o podatku od towarów i usług i czy posiadając te dokumenty oraz po spełnieniu reszty przesłanek, Wnioskodawca ma prawo zastosować dla takiej sprzedaży stawkę podatku 0%, przewidzianą dla eksportu towarów jest prawidłowe.

Dotychczasowy przebieg postępowania

W dniu 26 marca 2021 r. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydał dla Wnioskodawcy indywidualną interpretację nr 0112-KDIL1-3.4012.66.2021.1.JK, w której uznał za nieprawidłowe stanowisko Wnioskodawcy i wskazał, że w przypadku wysyłania przez Wnioskodawcę towaru do osoby fizycznej, nieprowadzącej działalności gospodarczej lub firmy poza granice Unii Europejskiej, za pośrednictwem firmy kurierskiej, dokument, który w przypadku zamówienia przesyłki w tejże firmie kurierskiej generuje się automatycznie i zawiera dane firmy Wnioskodawcy, dane osoby lub firmy, która nabyła towar (w tym adres dostawy, kraj, a więc też informację, że opuściła granice UE) oraz numer przesyłki (aby można było ją „śledzić” i sprawdzić czy została dostarczona do nabywcy) w połączeniu z wydrukiem, z systemu umożliwiającego „śledzenie” przesyłek, na którym widnieje informacja, że przesyłka została odebrana przez nabywcę nie będą stanowiły dokumentów, o których mowa w art. 41 ust. 6 i 6a ustawy, a w konsekwencji Wnioskodawca nie będzie miał prawa zastosować dla takiej dostawy towarów stawki podatku przewidzianej dla eksportu towarów 0%, o której mowa w art. 41 ust. 4 ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00