Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.79.2021.2.PC

w zakresie rozliczenia podatku w związku z dokonywaniem napraw gwarancyjnych

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 9 lutego 2021 r. (data wpływu 15 lutego 2021 r.) uzupełnionym 2 czerwca 2021 r. (data wpływu 8 czerwca 2021 r.) na wezwanie Organu z dnia 12 maja 2021 r. (skutecznie doręczone 26 maja 2021 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku w związku z dokonywaniem napraw gwarancyjnych jest:

  • prawidłowe w zakresie pytania nr 1 w części gdy nabyte części zamienne są dostarczane do Centrum Naprawczego zlokalizowanego na terytorium Polski oraz gdy następuje wymiana Produktu na nowy oraz pytania nr 2, 3, 5, 6
  • nieprawidłowe w zakresie pytania nr 1 w części gdy nabyte części zamienne są dostarczane do Centrum Naprawczego zlokalizowanego na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego UE oraz pytania nr 4.

UZASADNIENIE

15 lutego 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie rozliczenia podatku w związku z dokonywaniem napraw gwarancyjnych. Wniosek został uzupełniony 2 czerwca 2021 r. (data wpływu 8 czerwca 2021 r.) na wezwanie Organu z 12 maja 2021 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

X. („X.”) jest producentem i dostawcą sprzętu elektronicznego („Produkty”) z siedzibą na Tajwanie. X. podzieliła swój obszar działalności na całym świecie na trzy regiony:

  1. PAP (Pan Asia Pacific) - Tajwan, Chiny, Azja i Pacyfik.
  2. PA (Pan America) - Ameryka Północna i Południowa; oraz
  3. EMEA - Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Region EMEA został geograficznie podzielony pomiędzy dwa podmioty z siedzibą w Szwajcarii, czyli Y. S.A. (zwane dalej również; „Wnioskodawcą”, „Y.”, „Spółką”) oraz Z. S.A. (zwane dalej również: „Z.”), w taki sposób, że Wnioskodawca prowadzi dystrybucję w regionie europejskim poprzez swoich Dystrybutorów (...) Europe zlokalizowanych w Unii Europejskiej, np. we Francji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ponadto Y. prowadzi dystrybucję Produktów X. na rynkach regionu EMEA za pośrednictwem sieci sprzedaży Z., która działa w innych krajach, w szczególności na rynkach wschodzących lub rynkach wysokiego ryzyka, takich jak kraje afrykańskie, Europa Wschodnia lub Rosja.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00