Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 3 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.265.2021.2.AW

w zakresie ustalenia czy faktura dokumentująca Korektę Pierwotnej Korekty Rentowności 2018 powinna zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę jako koszt uzyskania przychodu w roku podatkowym 2019, tj. w roku, w którym Wnioskodawca poniósł przedmiotowy koszt, tj. ujął go w księgach rachunkowych

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 czerwca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy e-PUAP 3 czerwca 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy faktura dokumentująca Korektę Pierwotnej Korekty Rentowności 2018 powinna zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę jako koszt uzyskania przychodu w roku podatkowym 2019, tj. w roku, w którym Wnioskodawca poniósł przedmiotowy koszt, tj. ujął go w księgach rachunkowych – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 czerwca 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy faktura dokumentująca Korektę Pierwotnej Korekty Rentowności 2018 powinna zostać rozpoznana przez Wnioskodawcę jako koszt uzyskania przychodu w roku podatkowym 2019, tj. w roku, w którym Wnioskodawca poniósł przedmiotowy koszt, tj. ujął go w księgach rachunkowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Wnioskodawca”) należy do działającej w branży chemicznej grupy X. Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym.

Wiodącym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja tworzyw konstrukcyjnych na bazie poliamidów.

W związku z prowadzoną działalnością gospodarczą Wnioskodawca współpracował z firmą Y, z siedzibą w Niemczech (dalej: „Firma Y”), będącą niemieckim rezydentem podatkowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00