Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.56.2020.2.MM

Czy dobrowolne wpłaty od Donatorów zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn są zwolnione z opodatkowania, jeżeli suma datków od jednego Donatora nie przekroczy w ciągu 5 lat kwoty 4.902 zł?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) – Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 maja 2021 r. r. (data wpływu 11 maja 2021 r.), uzupełnionym 5 sierpnia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych otrzymania od donatorów środków pieniężnych – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych otrzymania od donatorów środków pieniężnych.

Z uwagi na fakt, że wniosek nie spełniał wymogów formalnych, pismem z 23 lipca 2021 r. Znak: 0111-KDIB2-2.4015.56.2021.1.MM wezwano Wnioskodawcę do jego uzupełnienia.

Wniosek uzupełniono 5 sierpnia 2021 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

W miesiącu kwietniu 2021 r. we współpracy z … Wnioskodawca rozpoczął akcję społeczną związaną z zarybianiem rzeki X oraz odbudową tarlisk. W związku ze zmianami klimatycznymi i działalnością człowieka ichtiofauna tej rzeki jest bardzo mocno zagrożona. Wypierane są gatunki ryb szlachetnych oraz znacznie spada populacja gatunków chronionych i endemicznych takich jak minogi, kiełbie, głowacze, kozy, brzanki, brzany karpackie, piskorze, piekielnice. W ostatnich latach w wyniku przegrzania wody oraz presji wędkarskiej drastycznie zmniejszyła się populacja głowacicy. W Polskiej czerwonej księdze zwierząt głowacice, zostały uznane jako gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. Głowacica jest ostatnim przedstawicielem majestatycznych ryb łososiowatych, których naturalne tarło można zaobserwować na X. Dlatego też wraz z … Wnioskodawca postanowił zaangażować społeczeństwo w proces zarybiania X głowacicami oraz odbudowę przynajmniej jednego tarliska. Zarybianie rozpoczęło się w miesiącu maju natomiast odbudowa tarlisk zaplanowana jest na przełom lipca i sierpnia br. co pozwoli na odbycie naturalnego tarła wielu gatunkom.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00